فارسی| En امروز : 5 تیر 1403

پیشنهاد وزیر ارتباطات به سازمان همکاری های آسیا و اقیانوسیه (اپسکو)؛

آذری جهرمی: ساخت ماهواره مشترک در دستور کار اپسکو قرار گیرد

کد خبر : 1 15 تیر 1398ارتباطات
پ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با اشاره به لزوم تبادل دانش فضایی میان کشورهای عضو سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) از ... ‎

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با اشاره به لزوم تبادل دانش فضایی میان کشورهای عضو سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) از این سازمان خواست ساخت ماهواره مخابراتی و سنجش مشترک را برای اهداف صلح آمیز و بشردوستانه در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران به نقل از ایرنا: «محمد جواد آذری جهرمی» که به منظور شرکت در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد موسوم به «داووس تابستانی» به چین سفر کرده است در دیدار دبیرکل سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) در پکن با او، در این ارتباط بر ایفای نقش دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان عضو اپسکو در گسترش همکاری‌های فضایی تاکید کرد.
مجمع داووس تابستانی ۲۰۱۹ به مدت سه روز با حضور دو هزار نفر از محققان، صاحب منصبان امور تجاری و اقتصادی، سیاستمداران و مسئولان رده بالای کشورهای مختلف جهان از جمله ایران در شهر بندری دالیان چین برگزار شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در دیدار دبیرکل سازمان اپسکو ضمن اشاره به همکاری‌های مطلوب میان ایران و اپسکو خواستار افزایش سطح این همکاری‌ها در حوزه‌های گوناگون مانند برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی، فنی و نیز رویدادهای ویژه حوزه فضایی شد.

وی با اشاره به نقش صنعت فضایی در تامین نیازهای ایران در حوزه‌هایی چون محیط زیست، مقابله با بلایای طبیعی، افزایش بهره وری در کشاورزی و مدیریت منابع آب، بر تقویت همکاری‌های کاربردی بین ایران و اپسکو در راستای تحقق نیازهای فوق تاکید کرد.


اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

پیوند ها